לפיד: "פועלים להחזיר את תושבי העוטף לשגרת חייהם במהירות האפשרית"

תושבי עוטף ישראל במצור - ח״כ מעוז: יש לחסל את הטרור בעזה גם במחיר כניסה קרקעית

לפיד: "פועלים להחזיר את תושבי העוטף לשגרת חייהם במהירות האפשרית" לפיד ראש ממשלת המעבר

המגבלות באזור עוטף ישראל וחסימות הכבישים, שהחלו מחשש לנקמה מכיוון רצועת עזה בעקבות מעצרו של ראש הג'יאהד האסלאמי בשומרון בשעת ערב של יום שני השבוע - נמשכים גם היום (שישי) ביום הרביעי ברציפות.

בעקבות זאת, ראש הממשלה יאיר לפיד קיים הבוקר (ו'), הערכת מצב ביטחונית בנוגע למצב בעוטף עזה. בדיון השתתפו ראש הממשלה החליפי, שר הביטחון, הרמטכ"ל, ר' המל"ל, ר' השב"כ, המזכיר הצבאי של רה"מ ובכירים נוספים.

ראש הממשלה לפיד אמר בתום הדיון: "תושבי העוטף, ביטחונם ואיכות חייהם בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו פועלים להחזיר אותם לשגרת חייהם במהירות האפשרית. זו האחריות שלנו". במהלך סוף השבוע תתקיימנה הערכות מצב ביטחוניות נוספות על פי הצורך.

יו"ר מפלגת נעם ח״כ אבי מעוז אמר בתגובה: "ההגדרה שמגדירה מדינת ישראל את תושבי הדרום שגרים על הגבול עם עזה כ'עוטף עזה' היא הנדסת תודעה. אין הבדל בין תושבי ירושלים ותל אביב, לתושבי הדרום. לא ייתכן שמדינת ישראל מאפשרת את המשך הסגר לתושבי הדרום. כפי שמדינת ישראל לא הייתה מנחה את תושבי תל אביב וירושלים להסתגר בבתיהם, כך היא לא יכולה לקיים סגר על תושבי הדרום".

לסיום טען: "את הטרור צריך לחסל בנחישות ובעוצמה גם במחיר כניסה קרקעית לעזה. המצב בו מדינת ישראל נכנעת לתכתיבים של ארגוני הטרור בעזה הוא הזוי. יש להגדיר את המצב בעוטף ישראל כמצב חירום, ולפצות את התושבים ובעלי העסקים שנפגעים מימי הסגר הללו באופן מיידי".

גנץ: "נטפל ונסכל כל ניסיון להפר את ריבונותנו ונגבה על כך מחיר"
יכיר את הכלא מבפנים: קצין בשב''ס הורשע במאסר
מנהרת טרור סוכלה בצפון הרצועה • צפו בתיעודים
"זריקת אבנים ובקבוקי תבערה: כוחותינו עצרו 12 מבוקשים ברחבי יו"ש
נאבקים באלימות? פקחי מטרופולין יישאו מצלמות גוף במהלך הנסיעות
הותר לפרסום: סמ"ר נתן פיטוסי הוא החייל שנורה למוות בשוגג
הפרעות בעכו: כתב אישום נוסף כנגד מחבל שביצע לינץ' ביהודי
דאע"ש בישראל? שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של דאע"ש בתוך ישראל
"חילופי ירי ובלוקים מושלכים": כוחותינו במעצרים נרחבים הלילה ביו"ש
מחבל נהרג לאחר שניסה לבצע פיגוע