אסון אוקראינה: נספי האסון יובאו למנוחות

המטוס עם ארונו של הבחור הרשי ווייס ז״ל מלונדון נחת באנגליה, המטוס עם ארונותיהם של הנספים מארצות הברית נחת במדינתם

אסון אוקראינה: נספי האסון יובאו למנוחות

גופות שלושת הרוגי אסון התרסקות המטוס באוקריאנה המריאו בטיסות מיוחדות מקייב לקבורה באנגליה וארצות הברית. הקבורה של הבחורים הנספים מארצות הברית תתקיים במוצאי שבת לפי שעון ארצות הברית.

חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א:"לאחר מאמצים רבים של היחידה הבינלאומית בזק"א, בשיתוף פעולה חוצה יבשות של נציגי זק״א בישראל, ארצות הברית, לונדון ואוקראינה יחד עם שליחי חב"ד באוקראינה, השגנו ויתור על נתיחה שלאחר המוות ואישור לשחרור לקבורה של גופות שלושת בחורי הישיבה שנהרגו בהתרסקות המטוס באוקראינה.

דקות בודדות מקבלת הדיווח במוקד זק"א בישראל כבר יצא לזירה צוות מקומי של מתנדבי זק"א מאוקראינה לטפל בכבוד המת ובממצאים בזירה הקשה, גופות ההרוגים מועברות מקייב ללונדון בטיסה פרטית ומשם שניים מהם יועברו במטוס מסחרי לארצות הברית, טיסות שארגן איש החסד מנכ״ל 'Hatzolah air' מר אלי רואו שנרתם לסייע להבאת הנפטרים לקבורה במהירות האפשרית.״

שליח חב״ד בקייב ונציג זק״א באוקראינה הרב יוסף אסמן שפיקד על האירוע באוקראינה: ״הלב נשבר, שלושה בחורים צעירים שנקטפו בדמי ימיהם באירוע כל כך טראגי. במאמצים רבים ובמירוץ נגד השעון השגנו את כל המסמכים הנדרשים, הפכנו עולם כדי למנוע פגיעה מיותרת בכבוד המת כשטיפלנו בכל הנדרש מול הרשויות באוקראינה, שגרירות ארה״ב ובריטניה ונציגי המשטרה בכדי לזרז את כל תהליך שחרור הנפטרים ולהטיסם לביתם לקבורה עוד לפני כניסת השבת. אנו משתתפים בצערן של המשפחות ושולחים את תנחומינו, שנזכה במהרה לביאת משיח צדקינו.״

דובי ויסנשטרן מנכ״ל ארגון זק״א: "נפעמתי לראות את כלל מתנדבי זק"א, שליחי חב״ד והרבנים שנרתמו וסייעו לטיפול באסון הכבד. ארגון זק״א אמון על כבוד המת והצלת חיים ברחבי העולם באמצעות צוותים מסורים שפרוסים וזמינים לסייע במהירות בכל נקודה בעולם. בזכות פעילותם של נציגי זק״א, שליחי חב״ד ואנשי חסד, המשפחות יוכלו בעז"ה לקבור את יקיריהם עוד לפני כניסת השבת".

נספי אסון אוקראינה נוחתים בארצות הברית

חסד של אמת, ארה''ב

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו בנו של ה'בבא חאקי'
מאה שערים: בת שמונה נפלה מסולם
מאות ליוו למנוחות את החסיד אשר שימש את אדמור''י ביאלא
רגע לפני הקפיצה למים: טיפים לטיול בטוח
ממצווה למצווה: כך תבנו בבטיחות את הסוכה
אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל
ככלות השבעה: תולדות חיי הרבנית אהובה שרעבי ז''ל
ישיבת אהלי תורה חנכו את הבנין החדש • גלריה
ראיתם אותו? נעדר חרדי ממודיעין עילית
לאחר שעקצו אלפי קשישים: החברה נקלעה לחדלות פירעון