ביקורו הפתאומי של האדמו"ר מקרעטשניף ק"ג בחפ"ק ומעמד 'לחיים טיש'

ביקורו הפתאומי של האדמו"ר בחפ"ק ומעמד 'לחיים טיש' בקרעטשניף - קרית גת לאחר סיום המאצ'ינג לטובת הקמת הישיבה

ביקורו הפתאומי של האדמו"ר מקרעטשניף ק"ג בחפ"ק ומעמד 'לחיים טיש'

בתאריך כ"א - כ"ב תמוז התקיימה בקרעטשניף - קרית גת קמפיין - מאצ'ינג בשם "לגדל ולחזק" לטובת הקמתה של הישיבה החדשה "תורת ישראל" לצעירים מצויינים, ומצטיינת לישיבה חסידית ראשונה בעיר קרית גת והסביבה.

התרגשות רבה נראתה בעיר בהתקרב זמן פתיחת שעריה של הישיבה אשר יביא להתפתחות העיר - פריחתה ושגשוגה, ומחזה מיוחד נראתה בעיר כאשר כל הקהילות מכל הגוונים ומכל חוגי הקשת וכלל תושבי העיר היקרים אשר התגייסו למען המטרה הקדושה במסירות יוצאת דופן ובאחדות מופלאה יחד גייסו כספים והתרימו אחרים למען הצלחת הקמפיין ואף פתחו את רוחב ליבם ונדבו מממונם ועזרו למען הקמת מקום תורה בעיר ולמען הכרת טובה לרבי ה'נועם ישראל' זיע"א אשר הקים בייזע ובעמל רב את קרית גת החרדית.

כותלי בתי המדרשות ולוחות המודעות ברחבי העיר כוסו במודעות גדולות ומאירות עיניים הקוראות לציבור הרחב לבוא ולהשתתף בתרומות נכבדות ולקיים את צוואתו הק' של האדמו"ר מקרעטשניף - ק"ג בעל ה"נועם ישראל" זצוק"ל שע"ש תיקרא הישיבה החדשה.

ביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמו

מיום רביעי בשעה 12:00 בצהריים הוקם חפ"ק ענק שעבד לאורך כל ימי הקמפיין במרכז החסידות בקרית גת ובו עמדות התרמה מרכז טלפוניה ומסכי ענק שע"י יוכלו לעקוב אחר מצב הקמפיין והתרומות הנכנסות.

לקראת המאצ'ינג יצא מכתב קודש מהאדמו"ר מקרעטשניף - קרית גת אשר קורא ומבקש: "שישתדל כאו"א לפעול ולהפעיל למען השלמת זה הבניין בסכומים הגונים בעין יפה וברוח נדיבה כיד ה' הטובה עליכם...", ובהמשך המכתב מברך האדמו"ר את כל העוזרים והמסייעים: "ובטוח אני ברחמיו ובחסדיו של הקב"ה ובזכות כל אבותי הק' שבוודאי תתברכו מן השמיים בכל ההשפעות טובות וברכות טובות בבני חיי ומזוני רוויחי וכל המוסיף מוסיפים לו שפע גדול ובהרחבה בריות גופא ונהורא מעליא אורך ימים ושנות חיים...".

מחווה מיוחד של אחדות היה בעת שפורסם מכתב שכתב אחיו של האדמו"ר, האדמו"ר מטרעבישאן אשר קורא במכתבו לעזור: "את אחי אנכי מבקש נא ונא עשו למען כבוד בית אבא, והטו שכם בעושה ובמעשה להיות לעזר ולתמוך במפעל קודש זה בעין יפה כ"א כיד ה' הטובה עליו..." וממשיך בברכה לכל העוזרים.

קרוב לשעה 10:00 בליל יום חמישי התרגשות אחזה לאחר שהגיעו ליעד הראשון של 850,000 ₪ ומיד העלו וקבעו יעד נוסף של 1,000,000 ₪, ובאופן פתאומי הופיע האדמו"ר לביקור בחפ"ק. האדמו"ר סייר בחפ"ק והתבונן על כל עמדות ההתרמה וקיבל הסבר מפורט ממנהל הישיבה הרב יוסף מאיר פרוכטר על כל הפרטים ואופני התרומות ולאחמ"כ בירך את כל המשתתפים והמסייעים לקמפיין בכל הברכות והישועות ולהמשך ברכה והצלחה וסייעתא דשמיא.

שמחה גדולה אחזה בכולם מעט אחרי השעה 00:00 בלילה אחר שהגיעו ליעד הנוסף של 1,000,000 ש"ח, מיד לאחמ"כ נכנס האדמו"ר לתפילת ערבית בחפ"ק ואחר ערך מעמד "לחיים טיש" במקום. במעמד דיבר האדמו"ר בשבח והודיה לבורא כל עולמים על כל החסד אשר עשה עמנו, ובהמשך שרו ניגוני שבח והודיה להשי"ת על הצלחת הקמפיין ברוב ס"ד ואף קמו לריקוד נלהב כששרים את הניגון 'והריקותי לכם ברכה עד בלי די'.

הקמפיין הושלם בהצלחה, ובזכות כל התורמים יפתח הישיבה הקדושה את שעריו אי"ה בר"ח אלול הבעל"ט לשם ולתפארת ולמען הגדלת התורה והאדרה בעיר.

לאור הצלחת הקמפיין לאחר עבודתם של רבים יצא האדמו"ר מקרעטשניף - קרית גת במכתב שבו הוא מודה לקב"ה ומברך את כל אלו שסייעו ועזרו למאצ'ינג.

ביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמוביקורו הפתאומי של האדמו
תקשיב מה ה' רוצה ממך - שיעור מרתק בפרשת עקב מאת הגר"י צמח שליט"א
הרב מיכאל לסרי - רק לטובה
"דרך אמונה - בחרתי": ישוב חרדי חדש הוקם בהרי יהודה • גלריה
הערב י''ט מנחם-אב יומ''ד רבא של רבי יהודה יחיאל • האזינו
"בושה לעם היהודי": משאית שופכת זבל בתוככי הר הבית מול מקום המקדש
מעמד יומא ט"ובא לרבנן בזוטשקא בראשות האדמו"ר • גלריה
החכמה מאין תמצא? • צפו
מה דינו של חתול שאכל תרנגול? • דף היומי
״רגלי חסידיו ישמור״: חכם שלום כהן אושפז בשל זיהום שהתפתח ברגלו
האדמו"ר מבוטושאן בתפילה בכותל המערבי • צפו