משרד התקשורת דחה את בקשת מד"א לבטל את מספר הטלפון של איחוד הצלה

חברי הועדה למספרים מקוצרים במשרד התקשורת המליצו לשר התקשורת, יועז הנדל, שלא לבטל את מספר מוקד ארגון מתנדבי רפואת החירום. מספר הטלפון של איחוד הצלה משמש ...

משרד התקשורת דחה את בקשת מד"א לבטל את מספר הטלפון של איחוד הצלה

חברי הועדה למספרים מקוצרים במשרד התקשורת המליצו לשר התקשורת, יועז הנדל, שלא לבטל את מספר מוקד ארגון מתנדבי רפואת החירום. מספר הטלפון של איחוד הצלה משמש את הארגון לקבל קריאות על חולים ופצועים הזקוקים לעזרה רפואית ולפניות בנושאים הומניטריים. נציין כי משרד הבריאות, אז בראשות השר לשעבר יולי אדלשטיין, הוא שהמליץ לוועדה שלא לבטל את המספר 1221.

דרישת מד"א לביטול מספר הטלפון 1221 של המוקד הרפואי של איחוד הצלה התגלגלה לפתחה של הוועדה לאחר פניית מד"א לבג"צ. בית המשפט מחק את העתירה בפסק דין והדיון בנושא נשאר במשרד התקשורת.

מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק מסר כי "ההחלטה של הוועדה המקצועית מוכיחה שוב עד כמה חשובה פעילות איחוד הצלה להצלת חיים ובפרט בחשיבות מספרה 1221. ההחלטה דוחה ניסיונות להצר את צעדנו מצד מד"א. אין ואסור שיהיה מונופול על הצלת חיים ובהחלטותיהם, משרדי הממשלה מזכירים למד"א כי הם הרגולטורים בתחומי הרפואה והתקשורת ולא מד"א - תאגיד אשר כפוף להם".

אילוסטרציה
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים