מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע

4 מורים הסיתו בזמן מבצע "שומר חומות" • אחד המורים איחל שיתוק בידיים לחיילי צה"ל ולשוטרים, אחד אחר כתב: "מי שרוצה ברעת המוסלמים - עונשו שחיטה"

מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע

בעקבות תחקיר "ישראל היום": ארבעה מורים מתיכון "אורט חילמי שפעי" בעכו זומנו לבירור, לאחר שפרסמו פוסטים מסיתים נגד ישראל ברשת החברתית פייסבוק. מדובר בעאדל ריאן, אדם קשאשא, גינאן מוסלמני וחולוד פאודי. הארבעה פרסמו פוסטים מחרחרי מלחמה, בעיקר במהלך המהומות בעכו, במבצע שומר חומות, במקום להרגיע את האווירה כפי שמצופה מאנשי חינוך.

כך למשל ריאן, שמשמש מורה לאזרחות ורכז המקצוע, כתב ב־10.02.21: "הלוואי שתקבלו (חיילי צה"ל והשוטרים) שיתוק בידיים, הו אללה. אללה שמור על מסגד אל־אקצא". ריאן כתב עוד: "אללה, הגן על הנוער המוסלמי, תן לנו ניצחון על אלו שעשו לנו עוול". נוסף על כך שיתף פוסט שבו סרטון של זריקת אבנים, התפרעות ומעצרים בהר הבית, עם הכיתוב המקומם: "העצורים מגינים על כבוד האומה לנוכח פלישת כוחות גדולים של הכיבוש לאל־אקצא ירושלים מתקוממת".

יום למחרת המשיך וכתב: "הו אללה, הענק ניצחון לעם של מוחמד, אללה הענק ניצחון למוסלמים על אויביהם". מוסלמני, שעובדת כמורה לספורט באורט חילמי, שיתפה במהלך "שומר החומות" פוסט תמיכה "בשביתת ההזדהות עם תושבי רצועת עזה ונגד מעשי הטבח בעזה", לשון הפוסט. בהמשך ולאורך השנה שחלפה מאז, כתבה מוסלמני עוד כמה פוסטים שהביעו תמיכה במחבלים היושבים בכלא. פאודי, מורה לאנגלית בתיכון, פרסמה במהלך מאי 2021 שלושה פוסטים עם הציטוטים: "מי שרוצה ברעת המוסלמים - עונשו שחיטה".

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי הורה למנכ"ל רשת אורט לבחון מיידית את המשך העסקתם של המורים. לנקרי גם נפגש עם מפקד תחנת משטרת עכו סנ"צ ניר ג׳מבר וביקש שתיבדק פליליות הדברים המיוחסים למורים. "הדברים שראיתי מרתיחים ומקוממים במיוחד. לא יעלה על הדעת שאנשי חינוך אשר מקבלים את שכרם ממדינת ישראל ואמורים לחנך את ילדי העיר לאזרחות טובה ולחיים משותפים יפיצו ביטויי שנאה והסתה. לא ניתן לקולות הרעים האלה להמשיך ולהתקיים כאילו לא קרה פה דבר. אני מקווה שהמשטרה ויתר גורמי הביטחון יטפלו היטב בעשבי הפרא אלה".

מרשת אורט נמסר כי המורים זומנו לשימוע לפני פיטורין: "מגנים כל הסתה ואילמות, ופועלים לקידום הדו־קיום בעיר".

כיתה, אילוסטרציה
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"
נתניהו: "נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל במהרה"
לפיד על הפיגוע: "אנחנו נמצה עם המחבלים את מלוא חומרת הדין"