אלו פרטי ההסכם שיחתמו שקד והבית היהודי

היום צפויה החתימה על ריצה משותפת עם הבית היהודי: יוסי ברודני ישובץ במקום השני • אחרי הצהרת "החזרה הביתה" - בליכוד לא ממהרים לסלוח: ""קול לשקד הוא קול לפח"

אלו פרטי ההסכם שיחתמו שקד והבית היהודי

לאחר הפרידה של איילת שקד מהשותפות עם הנדל, היום (שני) היא צפויה לחתום על הסכם ריצה משותפת עם הבית היהודי. ע''פ "ישראל היום" אלו פרטי ההסכם: שקד תוביל את הרשימה המאוחדת עם הבית היהודי ותקבל גם את מקומות 3 ו־4. נציג הבית היהודי, יוסי ברודני, ישובץ במקום השני ויקבל גם את מקומות 5 ו־6. כל המיקומים ברשימה יקבעו בהסכמה בין שקד לברודני.

למרות האיחוד וההודעה של שקד כי היא "חוזרת הביתה" לימין ומוכנה להשלים 61 לממשלת ימין צרה, נתניהו והליכוד לא סומכים על שקד וחושבים כי "כל קול לשקד הוא קול לפח". המסרים שהועברו לח"כים אחרי ששקד התפצלה מהנדל היו ללא שינוי ובליכוד חושבים שהיא לא תעבור את אחוז החסימה גם עם ברודני ולא ממהרים להאמין להצהרות שלה על חזרה לימין.

כזכור, במוצאי שבת הודיעה שקד להנדל כי היא מפרקת את השותפות בטענה כי הנדל והאוזר מוכנים לגרור את ישראל לבחירות שישיות ובלבד לא להקים ממשלת ימין צרה.

שקד, כאמור, תחתום היום הסכם ריצה משותף עם הבית היהודי והצהירה: "אני היום חוזרת הביתה למקום שבו הלב שלי נמצא". עוד כתבה בפוסט בפייסבוק: "אחרי הבחירות האלו אעשה הכל כדי שתקום ממשלה יציבה ורחבה, אבל אם החרמות יימשכו אדאג שתקום ממשלת ימין צרה - בדרכי. נכון, עשיתי טעויות. אבל תמיד פעלתי כשטובת מדינת ישראל בלבד לנגד עייני".

לאחר הפיצול מהנדל, שקד נפגשה עם אורבך ועם קארה ועם אנשי ציבור כמו בת גלים שער, אמו של אחד משלושת הילדים שנרצחו בקיץ 2014, שעלתה כאפשרות לשריון ברשימה. שקד גם ניהלה מגעים עם סגן ראש מח"ש לשעבר משה סעדה, אך עוד נודע כי גורמים בסביבת נתניהו לחצו עליו לא להתחבר לשקד וברודני בטענה כי זה יכתים את עתידו הפוליטי והמקצועי מבחינת הליכוד. הצלע השנייה בפיצול, יועז הנדל וצביקה האוזר, הודיעו כי הם עדיין רצים תחת 'הרוח הציונית'.

נתניהו ממתין

בתוך כך, נתניהו עדיין שומר את הקלפים קרוב לחזה בנושא השריונים וביקש ממזכירות הליכוד לדחות את הישיבה שהיתה אמורה להתקיים היום להמשך השבוע. השריונים המסתמנים במקומות 14 ו־16 הם עמיחי שיקלי ועידית סילמן. באשר למקומות 28 ו־37, שמו של גל הירש עלה כמועמד מוביל לשריון השלישי ברשימה, לצד שמו של ציון אמיר, אך נתניהו בוחן גם שריון של נציגים מהעדה האתיופית ושל נשים בשל חוסר הייצוג שלהם בארבעים הראשונים ברשימת הליכוד.

עוד נודע כי בכירים מהעדה האתיופית מקדמים את ד"ר צגה מלקו כמועמדת לשריון בליכוד ואף שלחו מכתב לנתניהו מתוך הבנה כי היא יכולה למלא את החסר.

ג'ובים תמורת איחוד

בה בעת, גם בגוש הנגדי במרכז שמאל לא שקט. ראש הממשלה יאיר לפיד מנסה ללחוץ על מרב מיכאלי להתאחד עם מרצ ללא הצלחה. לפיד הציע למרב מיכאלי וזהבה לגלאון שני שריונים ברשימת יש עתיד, אחת לכל מפלגה וכן מתן כוח במשא ומתן קואליציוני ביחס של עשרה מנדטים גם אם האיחוד בין המפלגות יניב פחות. מיכאלי סירבה ומסרה: "האיחוד בין המפלגות נוסה בעבר ונכשל כישלון חרוץ. אין כאן ויכוח על תיקים אלא על שמירת המחנה מפני חזרתו של נתניהו. אנו קוראים ליש עתיד לנהל את האירוע בשיקול דעת וקור רוח. כך ניצחנו בבחירות הקודמות וכך ננצח הפעם".

יוסי ברודני, מנכ''ל הבית היהודי
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"