מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו

בן 5 ננשך ע"י תנין בערבה • מזג אוויר סוער בצפון, בדרום ובמרכז • וגם: פולארד רשאי לעלות לישראל ובשורות טובות בגזרת החיסון לקורונה

מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו תנין, יונתן פולארד

טרגדיה בערבה: בן חמש ננשך על ידי תנין

ילד בן חמש ננשך בידו על ידי תנין בחוות התנינים "קרוקולוקו", ליד עיר אובות. הילד פונה במצב קשה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. אמו של הילד סיפרה כי הילד רץ לעבר בריכת התנינים כדי ללטף אחד מהם, התנין תפס בידו בפיו ונשך אותו. המטפלת של סבתו הנכה חילצה את ידו מפי התנין וככל הנראה הצילה את חייו.

עובדי החווה, טענו כי המקרה "נופח" מעבר לפרופורציה. "יש פה היסטריה מיותרת", טען אחד העובדים. "אימא וילד תושבי הערבה ביקרו פה. לקראת היציאה הילד ברח לה ורץ לבריכה. הוא הכניס יד ותנין נשך אותו. זה שווה ערך לנשיכה של כלב. נשיכה לאורך היד. יש לו חתך. שמנו לו תחבושת. התנינים בבריכה של הצעירים בני 10-11. אנחנו בודקים את הנושא".

שבת סוערת: הצפות ושיטפונות ברחבי הארץ, לכודים חולצו במספר מוקדים

החורף הכה בסוף השבוע במלוא עוצמתו ומצפון ועד דרום חזינו בלא מעט שטפונות והצפות. צוותי חירום רבים הוזנקו בלילה שבין שישי לשבת וגם בשעות הבוקר לחלץ אזרחים רבים בשלל אירועי הצפות, הן בבתים והן במכוניות. במקביל, בחרמון החל, לראשונה השנה, לרדת שלג.

ועדת השחרורים בארה"ב קבעה: ג'ונתן פולארד חופשי לעלות לישראל

כלי התקשורת בארצות הברית מדווחים כי משרד המשפטים האמריקנים החליט שלא לחדש את תנאי השחרור של המרגל הישראלי, כך שלמעשה הוא חופשי לעלות לישראל כפי שביקש לעשות בעבר.

אשתו של פולארד מסרה ל"ג'רוזלם פוסט" כי משרד המשפטים טרם הודיע רשמית על ההחלטה שלא לחדש את תנאי השחרור אך ככל הנראה יעשה זאת בהמשך. פולארד שוחרר מהכלא האמריקני לפני חמש שנים אך נאסר עליו לצאת את גבולות המדינה.

אסטרהזניקה סיכמה עם ישראל על רכישת חיסונים לחמישה מיליון אזרחים

משרד הבריאות, בהוראת שר הבריאות יולי אדלשטיין וראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע להסכם עם חברת התרופות הבריטית לקראת חתימה על אספקת כמות חיסונים שתספיק לכחמישה מיליון אזרחים. האספקה הראשונית צפויה להגיע לישראל במחצית הראשונה של שנת 2021 בכפוף לאישורי הרשויות באירופה, ארצות הברית וישראל.

כמו כן, פורסם הבוקר (שבת) כי במקביל לחיסונים אלו, מפתחת ענקית התרופות הבריטית חיסונים לטווח ארוך נגד הקורונה, אשר עתידים להספיק לשנה שלמה. החיסון מגיע כעת לשלב הניסוי, בו יקחו חלק 5,000 בני אדם במגוון גילאים באירופה ובארצות הברית.

צעיר נהרג בתאונת אופנוע בנוף הגליל

צעיר בן 28 נהרג בלילה שבין שישי לשבת בתאונת דרכים קשה בעיר הצפונית. רכב שנסע באחד מכבישי העיר פגע באופנוע עליו רכבו ההרוג וצעיר נוסף. הרוכב, כאמור נהרג, והרוכב השני, בן 19, פונה במצב קשה לבית החולים רמב"ם בחיפה. נהג הרכב, גבר כבן 28, פונה לבית החולים האנגלי בנצרת כשהוא במצב קל.

הכתבה פורסמה בישראל היום

גובה ארנונה רטרואקטיבית: תביעה ייצוגית נוספת נגד עיריית בני ברק
צפו: תייר מאיחוד האמירויות ביקר בכותל המערבי והתרגש
מידע רגיש פורסם ברשת: מתקפת סייבר על חברת הביטוח שירביט
תחזית מזג האוויר: התחממות קלה
תביעה: 90 אלף ש''ח פיצוי לנער החרדי
אין כניסה: רק לבעלי אפליקציה
ח"כ יעקב אשר: "זה מעשה נכון שמייחד אותנו כעם"
פרקליט המדינה המיועד: עו"ד עמית איסמן
צפו: פיילוט הקניונים נתקע
שידור חי: הלווית הגאון רבי מאיר סורוצקין