סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי

סמוטריץ' בהצהרה פוליטית מנסה לאחד בין סער ובנט במחנה הימין: "אף אחד מראשי מפלגות הימין לא באמת מעלה בדעתו להקים ממשלה שכזו"

סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי בנט, סמוטריץ'

דברי יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ בפתח ישיבת הסיעה: אזרחי ישראל, המדינה בוערת, בריונים ערבים פורעי חוק בערים המרכזיות במדינת ישראל מובילים מסע אנטישמי של פגיעה ביהודים רק בשל היותם יהודים.

אני רוצה לחזק את כוחות הביטחון וקורא לשרים האחראיים לתת הוראה לגדוע באחת את ההתפרעויות של שונאי ישראל כנגד יהודים ברחבי הארץ.

זו מציאות שלא ניתן לקבל ושחושפת טפח נוסף ברפיון ידיה של מערכת המשפט הישראלית שלא אחת מתאכזרת לרחמנים ומרחמת על אכזריים. הימים ימי ספירת העומר, ימים בהם עם ישראל סבל מפירודים נוראים ושלא נהגו כבוד זה בזה".

"אובייקטיבית, המצב הפוליטי הוא כזה שמאפשר הקמת ממשלת ימין, ממשלה שהרוב המוחלט של אזרחי ישראל חפץ בה ומבקש את הגשמת ערכיה.

אבל יש מחלוקות ומשקעים וכעסים ושום דבר לא מתקדם. הקמת ממשלה שנשענת ותלויה במי שמזדהים עם אויבי ישראל, מחבקים ומעודדים מחבלים, אינם מקבלים את מדינת ישראל כמדינה יהודית, ומנסים להשיג באמצעים שלטוניים את מה שלא הצליחו אויבינו להשיג במלחמה - מסוכנת למדינת ישראל, וחובה למנוע אותה. אני שב ומתחייב, כפי שעבר עשיתי פעמים רבות, לעשות הכל כדי למנוע את איוולת הקמתה.

אין לי ספק שלמרות קולות מבולבלים שנשמעים בשולי מחנה הימין, אף אחד מראשי מפלגות הימין לא באמת מעלה בדעתו להקים ממשלה שכזו. ראש הממשלה אמר בקולו בצורה ברורה שזה לא יקרה, וכמוהו גם ידידיי נפתלי בנט וגדעון סער.

שלושתם אנשים אחראיים ששמים את מדינת ישראל בראש מעייניהם ולא יסכנו את עתידנו ולא יפקידו אותו בידי מי שמטרתם היא הרס החזון הציוני. זה ברור לי ואני מציע להוריד את הספין הזה מסדר היום.

מי שמאשים את העמדה חפצת החיים הזו של העם היהודי, עמדה שמסרבת להכיר כשותף לגיטימי, להעצים ולתת כח שלטוני למי שמסרבים להכיר בזכות קיומה כמדינה יהודית ומזדהים עם הגרועים שבאויביה, מי שמאשים בפופוליזם את העמדה הזו בגזענות מיישר קו עם מי שקבעו בצביעות אנטישמית שהציונות היא גזענות. כמדינה יד לנו אחריות על אזרחיה הערבים ונעשה הכל כדי לממש אותה, להחזיר את המשילות, את החוק ואת הסדר ולהיאבק ללא פשרות בפשיעה הגואה בחברה הערבית. אבל לא נעשה זאת דרך מי שמבקשים להיבנות מהשיח הכביכול אזרחי הזה ולחזק את כוחם כדי לשלול את קיומנו ולא נהפוך בדרך את מדינת ישראל לבת ערובה שלהם.

אז מה כן? אנצל את הבמה לקרוא לחבריי ראשי מפלגות המחנה הלאומי לשנות את נתיב המלחמות הפנימיות ולהקים ממשלת ימין יציבה שתעבוד למען אזרחי ישראל.

גדעון, אני מתייצב לימינך, נעבוד יחד ונמצא את הדרך להקים ממשלת ימין טובה עבור אזרחי ישראל. נפתלי, התעתוע הפוליטי והמשחק המקביל שלך עם השמאל ועם הימין משמר את הכאוס הפוליטי.

הקמפיין הסתיים, הגיע הזמן להכריע, האם אתה מעוניין בממשלת ימין או בממשלת שמאל, כשתכריע, אפשר יהיה להקים ממשלה. כל עוד אתה יושב על הגדר, ממתין לכשלונו של נתניהו כדי להקים ממשלה עם לפיד, העבודה ומרץ תוך הפרת כל הבטחות הבחירות שלך, לא ניתן לצפות משחקנים אחרים, שמחשבים גם הם את עתידם הפוליטי, להיכנס את המגרש ולהתחייב להקמת ממשלת ימין.

לאזרחי ישראל מגיע לדעת לאן פניך, זה יבהיר להם, ויבהיר לכל השחקנים איך ניתן להקים ממשלה. בשעות הקרובות תהיה הצבעה על הוועדה המסדרת - הגיע הזמן שתחליט - אתה עם הימין או עם השמאל.

אדוני ראש הממשלה, אני קורא לך, תעשה כל שביכולתך לבנות גשרים ואמון עם חבר הכנסת סער. העם מצפה מאיתנו להתגבר על המשקעים, לעשות ויתורים הדדים ולהצליח להקים ממשלה טובה לעם ישראל.

אני מאמין שזה אפשרי, עוסק בכך לילות כימים מאז למחרת הבחירות, ומוכן להירתם לכל משימה כדי שזה שיקרה".

פינדרוס: "הממשלה לא לוקחת אחריות כממשלה"
בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה
מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"
שגריר ישראל ל-CNN: "האם אין לפלסטינים זכות להגן על עצמם?" • צפו
סמוטריץ': "יש לנו משטרה חולה אנוש"