בזכות ההפגנות? בג''ץ ביטל את ניתוח גופת הילד

בג"צ קיבל את עתירת המשפחה שהוגשה ע"י המחלקה המשפטית של זק"א והורה לבטל את החלטת בית משפט השלום על נתיחת גופתו של בן ה4 מירושלים. מיכאל גוטווין רכז המחלק...

בזכות ההפגנות? בג''ץ ביטל את ניתוח גופת הילד שחרור המת, אילוסטרציה

בג"צ קיבל את עתירת המשפחה שהוגשה ע"י המחלקה המשפטית של זק"א והורה לבטל את החלטת בית משפט השלום על נתיחת גופתו של בן ה4 מירושלים.

מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית בזק''א הגיב: ״בשבת הוזעקו צוותי מד"א לפעוט שנמצא ללא רוח חיים ככה"נ לאחר שנחנק על ידי בן משפחתו, הוא פונה לביה"ח שערי צדק, שם נקבע מותו. לאחר הפטירה דרשה פרקליטות מחוז ירושלים לבצע נתיחה לגופה כדי לחקור את סיבת המוות, למרות התנגדותה של המשפחה בהתאם להלכה היהודית".

נציגי המחלקה המשפטית של זק"א מיכאל גוטווין ושניר אלמליח יחד עם בנצי אורינג מפקד זק"א מחוז ירושלים ייצגו את הורי הפעוט ופעלו מאמש מול נציגי הפרקליטות בדרישה לשחרר את גופתו לקבורה מיידית לאחר בדיקה חיצונית, אך הפרקליטות התעקשה על נתיחה.

בדיון שהתקיים אמש בביהמ"ש השלום ירושלים התנגד נציג המחלקה עו"ד דרור שוסהיים לכל פעולה של נתיחה בגופת הפעוט ודרש את שחרורו המידי. למרות בקשתו הורתה כבוד השופטת צרקה על נתיחת גופת הפעוט.

הבוקר, בדיון שהתקיים בבג"ץ ערער נציג המחלקה המשפטית על החלטת השופטת צרקה. בג״ץ קיבל את עמדת נציג זק״א עו״ד שוסהיים וביטל את החלטת ביהמ״ש השלום לנתיחת הגופה כשהוא מורה לשחרר את גופת הפעוט לקבורה מיידית עוד היום ללא נתיחה.

לוויית הפעוט תתקיים בשעות הקרובות בירושלים.

מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר
"שתמשיכו לעשות רק טוב": האדמו"רים בירכו והנופשון יצא לדרך
צפת: בן חצי שנה לא התעורר משנתו
עוול נורא: נדחה ערעורו של בן אוליאל
מחר: שביתה במשפחתונים המפוקחים