שלושה חוסים מתו בתוך זמן קצר, במטבח התגלו ליקויים

במשרד הרווחה מדגישים כי נסיבות האירוע נמצאות עדיין בבדיקת משרד הבריאות • מהמעון נמסר: "המטבח הקיים נסגר, והמזון מסופק לדיירים על ידי גורם חיצוני"

שלושה חוסים מתו בתוך זמן קצר, במטבח התגלו ליקויים אילוסטרציה

שלושה חוסים במעון לאנשים עם מוגבלות 'בית דפנה' בחולון, שמופעל על ידי רשת בית אקשטיין ונמצא בפיקוח משרד הרווחה, נפטרו ב-48 השעות האחרונות. במשרד הרווחה ובמשרד הבריאות בודקים חשד למזון מזוהם שהביא למקרה. כך פורסם ב'ישראל היום'.

על פי ההודעה החריגה של משרד הרווחה, בלילה שבין שבת לראשון החלו כמה דיירים במעון לחוש ברע וסבלו משלשולים. הצוות הרפואי במקום ערך לדיירים בדיקות. אחת הדיירות, בעלת רקע רפואי מורכב, איבדה את הכרתה. צוות של מד"א שהוזעק למקום ניסה לבצע בה ניסיונות החייאה שלא צלחו ונקבע מותה.

במקביל, פונו תשעה דיירים נוספים לבית החולים וולפסון והבוקר (שני) נפטרו שניים מהם, שגם סבלו ממחלות רקע קשות.

במשרד הרווחה מדגישים כי נסיבות האירוע נמצאות עדיין בבדיקת משרד הבריאות, לרבות בדיקת החשד הראשוני של זיהום במזון. צוות של משרד הבריאות שהגיע למקום גילה ליקויים במטבח ופתח בחקירה. בהוראת משרדי הבריאות והרווחה נסגר המטבח עד לסיום הבדיקה.

בהנחיית מנכ"לית משרד הרווחה והביטחון החברתי, סיגל מורן, הגיע למעון צוות מקצועי של המשרד על מנת לסייע לצוות המקצועי בטיפול בדיירים. במשרד הרווחה מציינים כי הצוות ימשיך ללוות את המעון עד לתיקון הליקויים ולסיום הבדיקה של משרד הבריאות. עוד הנחתה מנכ"לית המשרד על הקמת ועדת בדיקה להתנהלות המעון. במקביל הנחה משרד הרווחה את בית אקשטיין לתגבר את צוות המעון במטפלים ובאחות נוספת ורכזת מטעם המעון מלווה את משפחות המאושפזים בבתי החולים.

כבר שנים שהמדינה מזניחה את הטיפול באנשים עם מוגבלות אשר נמצאים במסגרות סגורות, חלק גדול מהטיפולים מופרט לגורמי חוץ ומקרים של הזנחה, התעללות ומחייה בתנאים ירודים וכדומה מתרחשים הרחק מעיני הציבור כשכמעט אף אחד לא שומע את זעקתם של הדיירים.

ממעון 'בית דפנה' נמסר בתגובה: "מרגע קבלת ההודעה הראשונית בהקשר לאירוע, פועלת החברה בשיתוף ותיאום עם גורמי המקצוע המוסמכים של משרד הרווחה והבריאות על מנת לאתר את הסיבה לאירוע המצער. בשלב ראשון ומיידי, נסגר המטבח הקיים והמזון מסופק לדיירים על ידי ספק חיצוני. החברה מתנהלת בשקיפות מלאה ושיתוף פעולה מלא של כל גורמי המקצוע הנדרשים".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "בין שבת לראשון היו חוסים מהמוסד בחולון שאושפזו בשל שילשולים ודיווח הועבר בראשון בבוקר אחרי שמטופלת נפטרה במוסד".

"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?
רגע לפני שנשרף כליל: חולץ ספר התורה מבית הכנסת