פטור למעסיקים מתשלום ביטוח לאומי ודמי בריאות עבור עובדים בחל"ת

לבקשת יו"ר וועדת העבודה, הרווחה והבריאות חיים כץ ובסיכום עם שר האוצר: 30 מיליון ש"ח יופנו לכיסוי חובות בחברת החשמל של אזרחים ותיקים נזקקים וניצולי שואה

פטור למעסיקים מתשלום ביטוח לאומי ודמי בריאות עבור עובדים בחל"ת אילוסטרציה

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ חיים כץ (הליכוד) אישרה היום (ראשון) לקריאה שניה ושלישית, את הצעת החוק הממשלתית, שתעניק פטור למעסיקים מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות, עבור עובדים ששהו בחופשה ללא תשלום בעת משבר הקורונה.

כיום מעסיק מחויב לשלם למשך חודשיים דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות עבור עובד השוהה בחל"ת. החל מהחודש השלישי על העובד לשלם את התשלומים בעצמו. כעת, בעקבות משבר הקורונה, מוצע לקבוע כי מעסיקים יקבלו פטור מהתשלומים הנ"ל עבור כל עובד ששהה בחל"ת חודש קלנדרי אחד לפחות בין החודשים אפריל 2020 לאפריל 2021. וזאת מבלי שיפגעו זכויותיהם הסוציאליות של העובדים. עלותו המוערכת של התיקון, היא כ-500 מיליון ₪.

לדברי עו"ד ורד וייץ, מהאגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, יש לתקן את החוק כך שיכלול גם עובדים המשתכרים פחות משכר-המינימום, והסתייגות ברוח זו – שאושרה - הכניסה לחוק ח"כ אתי עטיה (הליכוד).

כזכור, ביום חמישי האחרון פיזר כץ דיון בהצעת החוק, בדרישה ממשרד האוצר להסיר מידית את מבחני ההכנסה לניצולי שואה לצורך קביעת זכאותם לשעות סיעוד. בדיון הנוכחי פירט כץ את מספרם המועט של ניצולי השואה, שעוברים בשקלים בודדים את מבחן ההכנסה, ומאבדים את הזכאות לקצבה– ונגרם להם הפסד כספי ניכר.

יו''ר הוועדה בישר כי תקציב ייעודי של 30 מיליון ₪ יועבר לטובת שמיטת חובות לקשישים נזקקים וניצולי שואה. כמו כן, לבקשת כץ, מנכ"ל הביטוח הלאומי התחייב לבצע פרויקט מימוש זכויות במטרה שכלל ניצולי השואה הזכאים לשעות סיעוד, יקבלו את מלוא זכויותיהם בהתאם לרמת הנזקקות המעשית.

כץ בירך "על ההסכמות עם שר האוצר, שגילה רגישות ונענה לבקשתי להעניק סיוע לאוכלוסייה החלשה ביותר, הנופלת פעם אחר פעם בין הכיסאות בגלל עודף בירוקרטיה. מדובר בצעד נוסף במסגרת פרויקט מימוש זכויות לניצולי השואה בסיעוד וחשמל, שייסדתי כשר העבודה והרווחה. נמשיך לפעול כדי לאפשר לכל אחד מניצולי השואה להזדקן בכבוד".

רכז הרווחה באגף התקציבים, התחייב כי מיד לאחר הבחירות ייעשה מאמץ למצוא תקציבים ייעודיים נוספים לאוכלוסיות רווחה, בהיקף 30 מיליוני ₪.

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!