מה קורה בספרד? מטיילים שחוזרים לבריטניה מספרד יצטרכו בידוד במשך 14 יום

ההחלטה הגיעה בעקבות עלייה במקרי התחלואה בנגיף הקורנה בספרד, כאשר יותר מ- 900 מקרים חדשים של הנגיף דווחו ביום שישי

מה קורה בספרד? מטיילים שחוזרים לבריטניה מספרד יצטרכו בידוד במשך 14 יום בימה - המעודכנים מעדכנים

גורמים רשמיים בספרד הזהירו כי גל שני עשוי להימצא בקרוב מכיוון שבערים הגדולות ראו כי מספר המקרים עולה. דובר שר התחבורה אמר כי "שמירה על בריאות הציבור היא בראש סדר העדיפויות שלנו. ולקחנו החלטה זו, בכדי להמעיט כל פוטנציאל התפשטות הנגיף לבריטניה."


עוד הוסיף דובר שר התחבורה: "תמיד היה ברור שנפעל מייד להסרת מדינה [מרשימת הפטורים להסגר] במידת הצורך."


אמצעי ההסגר יחולו על השבים מספרד היבשתית, האיים הקנריים והאיים הבלאריים, כמו פלמה ואיביזה. עם זאת, ייעוץ משרד החוץ נגד נסיעות לא חיוניות, שיש לו השלכות על ביטוח נסיעות, חל רק על ספרד היבשתית.


בין הנפגעים הוא שר התחבורה עצמו, גרנט שאפס, שהחל את חופשתו בספרד בשבת. הוא צפוי להמשיך את נסיעתו כמתוכנן ולהתבודד בהתאם להנחיות בשובו.


עם זאת, מזכיר בית הצללים של ניק, תומאס-סימונדס, קרא לממשלה להסביר בפירוט כיצד היא תתמוך במי שנפגע, והוסיפה כי החדשות "נוגעות עמוקות למשפחות שנתקעות בספרד או מתכננות טיול".


השרה הראשונה של סקוטלנד, ניקולה סטורג'ון, צייצה כי ההחלטה התקבלה לאחר שעיינה בנתונים האחרונים: "זה מחזק את הנקודה שהנושאים הללו עשויים להשתנות בהתראה קצרה. ולכן העצה שלי היא להיות זהירים בנוגע לנסיעות חוץ לא חיוניות" אמרה סטורג'ון.


מה קורה בספרד?

בספרד רואים עד כה יותר מ-28,000 מקרי מוות מהוירוס. ביום חמישי האחרון, נצפתה העלייה היומית הגדולה ביותר בחולים המאומתים מאז הסתיימה המגפה.


צרפת הזהירה את אזרחיה לא לנסוע לקטלוניה, בעוד נורבגיה אמרה כי היא תחייב את הבאים מספרד להכנס להסגר.


כללי הסגר למטיילים בבריטניה הוכנסו בתחילת יוני. אך לאחר לחץ מתעשיות התעופה והנסיעות פרסמו הממשלה והממשלות הנדונות רשימות של מדינות הפטורות מהכללים.


מאיגוד מפעילי שדות התעופה נמסר כי הצעדים החדשים "יפגעו עוד במה שכבר מהווה הפעלה מחדש שבריר של ענף התעופה שממשיך להתמודד עם האתגר הגדול בתולדותיו".


חברת התעופה התקציבית EasyJet אמרה כי היא "מאוכזבת" ותפעל לוח זמנים מלא בימים הקרובים. בהודעת החברה נמסר כי: "לקוחות שכבר אינם מעוניינים לנסוע יכולים להעביר את טיסותיהם ללא דמי שינוי או לקבל שובר עבור שווי ההזמנה".


דובר איגוד סוכני הנסיעות הבריטי, אבטה, אמר כי שינוי שלטון ההסגר של הממשלה "מאכזב". "אנו מציעים שהממשלה תשקול להסיר את כללי ההסגר לטיסות למחוזות ומאזורים מסוימים עם שיעורי תחלואה נמוכים יותר, או למקומות כמו האיים הבלאריים או הקנריים - הנבדלים מבחינה גיאוגרפית מספרד היבשתית - כדי להימנע מפגיעה נוספת בבריטניה ותעשיות התיירות" אמר אבטה.

צפו: כיצד התנין בוקע מהביצה?
ח"כ משה אבוטבול ביחס ליהודים בתימן: "היהודים שם חיים בפחד נורא ואיום"
ארצות הברית: שני אסטרונאוטים ששבו מתחנת החלל נחתו בהצלחה - צפו
ציפורים עם סנפירים של דג עפות בתוך המים
צפו בנוף ממעוף הנשר:
צפו ביגואר תופס תנין:
בד"ה: הגבאי, הרה"ח רבי אליעזר קויפמאן
שר הביטחון והמודיעין האיראני עלאווי: חדרנו למוסד ול-CIA
קפריסין: שני ישראלים נתפסו מפרים בידוד נעצרו ויישפטו
בארא פארק: חבר מארגון השומרים שנדקר אתמול - ברוך ה' מחלים וכבר חזר הבייתה