ליברמן מכה: ביטול סבסוד מעונות לילדי אברכים

שר האוצר ליברמן מבטל את מימון מעונות היום לילד אברכים • ח''כ מלכיאלי זעם: "תעשה דברים טובים למדינה ולא רק לדפוק את המגזר החרדי"

ליברמן מכה: ביטול סבסוד מעונות לילדי אברכים אביגדור ליברמן

גזרה על החרדים: שר האוצר, אביגדור ליברמן, הודיע על שינוי תנאי הזכאות לסבסוד מעונות יום כך שעל מנת להיות זכאי לסבסוד ממשלתי לשכר הלימוד במעונות יום (בעלי סמל), יצטרך בן הזוג לעבוד בהיקף משרה של לפחות 24 שעות שבועיות. תנאי זה קיים כבר היום לגבי אימו של הפעוט.

בנוסף הוחלט לאפשר קבלת סבסוד במקרים בהם בן הזוג רוכש השכלה או כישורים שיאפשרו בעתיד השתלבות בשוק העבודה. כללי הזכאות הרגילים יישארו כלשונם (זכאות לפי מבחן הכנסה לנפש, זכאות להורים יחידנים וכו').

ככל שההורים ישתלבו בשוק העבודה במהלך שנת הלימודים הם יוכלו לקבל סבסוד החל מיום תחילת העבודה. הכללים החדשים יחולו החל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "ההחלטה שאני מביא היום היא צעד חשוב מאוד שמשנה את סדרי העדיפויות במדינה ושמה בראש את אלו שעובדים ומשלמים מיסים. המנגנון הנוכחי פוגע בהורים עובדים ומתעדף את אלו שאינם ולכן השינוי מתבקש. אמשיך להוביל מהלכים שיבטלו תמריצים שלילים להשתלבות בשוק העבודה".

ח״כ יעקב ליצמן: "ליברמן מיישם בפועל את מדיניות ״פן ירבה״ של ממשלת הזדון בראשות בנט-לפיד, נגד החרדים ומסורת ישראל".

"מדובר בפגיעה ישירה ומכוונת נגד משפחות חרדיות, מתוך סלידה ושנאה כלפי ציבור האברכים ומשפחות ברוכות הילדים. זהו חלק ממדיניות הממשלה הרפורמית שמנהלת מאבק כלפי כל הקדוש והיקר לנו, בתיאום מושלם למסרי ההסתה הפרועה, שמוביל ליברמן בשנים האחרונות. נוכחנו לראות כי בנט, שקד וסער שהבטיחו ״לאזן״ את איווט, אינם רלוונטים כלל ושותפים מלאים לרדיפת המשפחות החרדיות".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' על גזירות ליברמן: "תורת ישראל היא זכות קיומנו כאן. הרעבת ילדי האברכים זו בושה ועוד אות קלון לממשלה הרעה הזאת. תתביישו לכם".

חה"כ אוריאל בוסו (ש"ס) בתגובה להחלטת בנט וליברמן לפגוע באברכים של הציונות הדתית והמשפחות החרדיות: "נפתלי בנט גדעון סער, אשר הבטיחו להיות השופר והבית של החרדים - הם האחראים היחידים לפגיעה הישירה באוכלוסייה החרדית, הם אלו שנתנו את ברכתם לתכנית הדורסנית של אביגדור ליברמן המבקש לשלול ממשפחות האברכים את הזכאות לסבסוד מעונות היום לגיל הרך כבר מספטמבר הקרוב".

"חבריי ואני לא נאפשר שהציבור החרדי ישלם את הוצאות ההסכם קואליציוני של מנסור עבאס והמינויים בסיטונאות של הממשלה המושחתת הזאת".

חכ"ל תהלה פרידמן בציוץ בטוויטר: "מיצוי כושר השתכרות כתנאי לכל הטבה שהיא, זה דבר מוצדק. אבל הוא לא יכול לעבוד במקלות בלבד ללא גזרים. והוא לא עומד בפני עצמו. אי אפשר לשלול סבסוד מעונות מהיום למחר בלי סיוע משמעותי בכניסה לתעסוקה. המשמעות היא לגזור רעב. לא פחות".

ח"כ יעקב אשר בתגובה ל'גזירת המעונות' של ממשלת לפיד ובנט: "ליברמן שחתם על 53 מיליארד שקל לרע"מ לאחר שהבטיח ש'לא יישב איתם גם לא ביקום מקביל' ואיים לשפוט אותם כמו 'פושעי הנאצים במשפטי נינרברג', ממהר לפגוע בכבשת הרש של נשים חרדיות עובדות ובכך פוגע בכדאיותן לצאת לשוק התעסוקה. בנט וסער לא יינקו מאחריותם לפשע הזה".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי בתגובה לגיזרת המעונות של ליברמן: "ההחלטה הראשונה של שר האוצר היינה פגיעה בחרדים, ליברמן בצעד דורסני ומורשע החליט לפגוע במשפחות ברוכות ילדים רק בשל היותם חרדים. בנט וסער שהבטיחו 'לדאוג לחרדים' הקימו ממשלת שנאה שחרטה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי לשר האוצר אביגדור ליברמן: "בתקופה זו של ימי בין המצרים בוחר שר האוצר אביגדור ליברמן לחרחר ריב ושנאת חינם ומחפש איך לדפוק ולהזיק לציבור החרדי ולבני התורה שבזכותם אנחנו נמצאים כאן בארץ".

"אבל האמת שממנו לא מצפה לכלום. מצפה מנפתלי בנט שאמר שידאג לשמור על צרכי הציבור החרדי, לדפוק על השולחן ולהעמיד במקום את שר האוצר שבמקום לדאוג לדברים האמיתים מחפש כותרות ופושים".

הליכוד מסר: "אחרי שקרס בשתי הצבעות תוך שבוע, בנט העביר הלילה בצעד נואש עוד חוק פרסונלי ואנטי-דמוקרטי, תוך שימוש בקולותיהם של תומכי מחבלים מהרשימה המשותפת, הכל במטרה לשמר את ממשלת ההונאה שהקים עם 6 מנדטים. האופוזיציה הלאומית תילחם נגד מכירת החיסול של בנט ושקד למנסור עבאס ואחמד טיבי - עד שנפיל אותם".

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני: "הקריטריון שקבע ליברמן הרשע ימנע מאישה עובדת שבעלה לומד תורה את הסיבסוד לילד במעון ויפגע פגיעה כלכלית קשה במשפחות אלו".

"אנחנו ממתינים לבנט שאמר שלא יתן לפגוע בציבור החרדי והפגיעה הראשונה והקשה שנחתמה על ידי ליברמן הרשע מגיעה לעולם נגד הציבור החרדי, הנשים העובדות ולומדי התורה."

ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1
ועדת הכלכלה אישרה: מחיר החלב הגולמי יוזל