בעקבות הפרובוקציה: ח''כ פרוש התיישב על הרצפה בוועדת החוקה

בעקבות הפרובוקציה של יו''ר וועדת חוקה, ח''כ גלעד קריב הרפורמי בכותל, במהלכה ניצל את חסינותו כחבר כנסת והכניס ספר תורה על מנת שהרפורמיות יעשו בו כמזימתן ...

בעקבות הפרובוקציה: ח''כ פרוש התיישב על הרצפה בוועדת החוקה ח''כ פרוש אומר תהיליםח''כ פרוש אומר תהילים

בעקבות הפרובוקציה של יו''ר וועדת חוקה, ח''כ גלעד קריב הרפורמי בכותל, במהלכה ניצל את חסינותו כחבר כנסת והכניס ספר תורה על מנת שהרפורמיות יעשו בו כמזימתן ו"יקראו" בספר התורה הקדוש במקום המקודש ביותר לעם ישראל אלפי שנים. בעקבות הפרובוקצייה לה היה שותף ח''ג קריב התעוררה סערה בכותל.

בתגובה לניצול מעמדו וגרימת המחלוקת בכותל התיישב בהפגנתיות ח''כ פרוש על הרצה בוועדת חוקה בה ח''כ קריב משמש כיו''ר. בתגובה למחאת ח''כ פרוש, יו"ר ועדת החוקה ח"כ קריב הכריז על הפסקה בדיון על חוק הרגולציה כאשר ח"כ מאיר פרוש והחל לקרוא פרקי תהילים ללא הפסקה.

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב הגיב: "אנחנו מכבדים את זכותו של ח"כ פרוש למחאה. לכן נצא להפסקה כדי שיוכל להשלים את הקריאה ואנחנו מקווים שח"כ פרוש יישאר גם לאחר מכן לדיון הענייני בחוק הרגולציה.

ח"כ פרוש ממשיך בקריאת פרקי התהילים במהלך ההפסקה.עד שיצא מהאולם ואמר לח''כ הרפורמי: "אמשיך במחאה הזו עד שלא תעוף מהכותל. אתה לא תבוא לעזרת נשים ואני לא אבוא לפה".

ח"כ הרפורמי גלעד קריב השיב: "זכות המחאה של חברי הכנסת היא חשובה. הייתי הבוקר בכותל ואני שמח שחברי כנסת אחרים מנצלים את זכותם למחאה. חומות הוועדה לא נפלו ולפחות זיכו אותנו בכמה פרקי תהילים".

ח''כ קריב מחלל את ספר התורה בכותל באחת הפעמים הקודמות
יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"
בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"