בעקבות הפרובוקציה: ח''כ פרוש התיישב על הרצפה בוועדת החוקה

בעקבות הפרובוקציה של יו''ר וועדת חוקה, ח''כ גלעד קריב הרפורמי בכותל, במהלכה ניצל את חסינותו כחבר כנסת והכניס ספר תורה על מנת שהרפורמיות יעשו בו כמזימתן ...

בעקבות הפרובוקציה: ח''כ פרוש התיישב על הרצפה בוועדת החוקה ח''כ פרוש אומר תהיליםח''כ פרוש אומר תהילים

בעקבות הפרובוקציה של יו''ר וועדת חוקה, ח''כ גלעד קריב הרפורמי בכותל, במהלכה ניצל את חסינותו כחבר כנסת והכניס ספר תורה על מנת שהרפורמיות יעשו בו כמזימתן ו"יקראו" בספר התורה הקדוש במקום המקודש ביותר לעם ישראל אלפי שנים. בעקבות הפרובוקצייה לה היה שותף ח''ג קריב התעוררה סערה בכותל.

בתגובה לניצול מעמדו וגרימת המחלוקת בכותל התיישב בהפגנתיות ח''כ פרוש על הרצה בוועדת חוקה בה ח''כ קריב משמש כיו''ר. בתגובה למחאת ח''כ פרוש, יו"ר ועדת החוקה ח"כ קריב הכריז על הפסקה בדיון על חוק הרגולציה כאשר ח"כ מאיר פרוש והחל לקרוא פרקי תהילים ללא הפסקה.

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב הגיב: "אנחנו מכבדים את זכותו של ח"כ פרוש למחאה. לכן נצא להפסקה כדי שיוכל להשלים את הקריאה ואנחנו מקווים שח"כ פרוש יישאר גם לאחר מכן לדיון הענייני בחוק הרגולציה.

ח"כ פרוש ממשיך בקריאת פרקי התהילים במהלך ההפסקה.עד שיצא מהאולם ואמר לח''כ הרפורמי: "אמשיך במחאה הזו עד שלא תעוף מהכותל. אתה לא תבוא לעזרת נשים ואני לא אבוא לפה".

ח"כ הרפורמי גלעד קריב השיב: "זכות המחאה של חברי הכנסת היא חשובה. הייתי הבוקר בכותל ואני שמח שחברי כנסת אחרים מנצלים את זכותם למחאה. חומות הוועדה לא נפלו ולפחות זיכו אותנו בכמה פרקי תהילים".

ח''כ קריב מחלל את ספר התורה בכותל באחת הפעמים הקודמות
הלם: איימן עודה תקף את בן גביר
"חוק החשמל של רע"מ מסוכן לשלטון החוק"
"הכנסת הפכה סופית לקרקס"
"די": פורוש צועק על חברי הקואליציה • צפו
בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"
בעקבות דרישת ח''כ ארבל: ליברמן יכנס לקבינט הקורונה
"פוטנציאל הרס ופגיעה קשה בביטחון ישראל": ארבל במכתב ליו''ר הכנסת
דרעי: "לא מבין את העיתוי ומה המטרה והתועלת שבעניין הזה"
בן גביר ליו''ר ועדת חוץ וביטחון: "תפטר את היועצת שלך"
ח"כ יברקן: "קרוב בעצמי למרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן"