נדחו כל הצעות אי האמון

מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות הליכוד •שקד: "בתקופה האחרונה אנחנו רואים כאן בכנסת ישראל פיצול, לא של תפקיד היועמ"ש אלא פיצול של תפקיד יו"ר האופוזיציה"

נדחו כל הצעות אי האמון מליאת הכנסת

מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות הליכוד שהגישו סיעות האופוזיציה. ההצעה "החוק הנורבגי המושחת והמופקר של ממשלת השנאה וההונאה" (הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה) נדחתה ברוב של 52 תומכים מול 59 מתנגדים ונמנע אחד.

ההצעה "ממשלת העקירה" של ש''ס ויהדות התורה נדחתה ברוב של 52 תומכים מול 59 מתנגדים ו-6 נמנעים.

ההצעה "מאמצי הממשלה להעביר את החוק לפירוק משפחות לאחר שלושה שבועות של מדיניות גזענית והעמקת הכיבוש ואי-השוויון" (הרשימה המשותפת (חד"ש, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 10 תומכים מול 58 מתנגדים ושני נמנעים.

בסיכום הדיון אמרה שרת הפנים: "בתקופה האחרונה אנחנו רואים כאן בכנסת ישראל פיצול, לא של תפקיד היועמ"ש אלא פיצול של תפקיד יו"ר האופוזיציה. נתניהו א' מבקש להיזכר כשומר ביטחון ישראל, נתניהו ב' פועל ללא הרף לסכל ניסיון של ממשלת ישראל להגן על ביטחון ישראל".

"הוא אמר רק כרגע שיותר חשוב להפיל את הממשלה משהו להעביר את חוק האזרחות. נתניהו א' הביא לאישור ממשלותיו וכנסות ישראל השונות את את חוק האזרחות והכניסה לישראל מזה 12 שנים רצופות, נתניהו ב' החליט שמדובר בחוק שיש להתנגד אליו בכל תוקף".

"נתניהו א' ביקש משרי ממשלתו לפני פחות מחודש ימים את הארכת תוקף החוק ולהביאו לאישור הכנסת, אני חוזרת, לא לפני שנה, לפני פחות מחודש ימים, נתניהו ב' מוביל את חברי הליכוד ושאר חברי האופוזיציה להתנגדות לאותה הצעה בדיוק שאישרו כשהיו שרי ממשלת ישראל."

יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו השיב: "שמעתי את חברת הכנסת אומרת שיש כאן ממשלה ציונית, שמעתי את בנט אומר שזו ממשלה 10 מעלות ימינה יותר מכל ממשלות הימין, והם לא מסוגלים להעביר החלטה פשוטה כל כך בחוק הזה שהוא מחורר. גם את זה הם לא מסוגלים להעביר כי הם בעצם תלויים בממשלה שכביכול ציונית בגורמים אנטי ציוניים שמתנגדים לישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

"אז אחרי שהם בישלו את הדייסה הזו בחוצפה שלא תאמן, הם אומרים לנו תעזרו לנו לאכול את הדייסה שבישלנו בעצמינו. הם אומרים לנו גלו אחריות, איפה האחריות שלכם שאתם הקמתם ממשלה כזו? הקמתם ממשלה שלראשונה בתולדות ישראל תלויה בגורמים אנטי ציוניים".

"אנחנו צריכים שליטה אמיתית בגבולות ישראל. אנחנו הקמנו גדר פיזית מול התנגדות של כמה אנשים טובים כאן, כדי למנוע שיטפון של מיליון מסתננים בלתי חוקיים מאפריקה. אנחנו כבר שנים מבקשים להקים גדר חוקית נגד אותה הסתננות גם מצד איחוד משפחות שמשמש בעצם דלת אחורית לזכות השיבה של פלשתינים".

"והינה אנחנו מבקשים להביא את החוק הזה ומביא שעצר אותנו זו איילת שקד. אנחנו באים במלוא האחריות ומציעים לקואליציה חוק ייסוד ההגירה שאחת ולתמיד ייתן לנו שליטה בגבולות מדינת ישראל והם סרבו. הצענו להעביר את החוק בעבודה משותפת היום בקריאה טרומית, לדחות את הוראת השעה בחודשיים שלושה, ואנחנו מביאים גאולה ופתרון לבעיה. זה הדבר האחראי לעשות".

ח"כ איימן עודה הציג את ההצעה של הרשימה המשותפת ופנה לשרת הפנים: "שרת הפנים איילת שקד אני רוצה להגיד לך שאני לא תולה תקווה בך, את גזענית, את בנויה בצורה הזו. במדינת ישראל לא אומרים שצריך לבטל את חוק השבות בגלל שיש טרוריסטים יהודים".

"לדעתי צריך לבטל אותו ממניע אחר לגמרי. שצריך להסדיר את כל החוקים לטובת כלל האזרחים. אבל במדינת ישראל הטיעון הביטחוני בשביל לבטל חוק זה רק כשהוא נוגע לאזרחים הערבים. כי הפילוסופיה של הקמת המדינה זה ליהודים ועל חשבון האזרחים הערבים. זו האידאולוגיה הגזענית ששלטת במדינה הזו".

שרת הפנים איילת שקד השיבה: "אחמד טיבי ואיין עודה טוענים שמדובר בחוק גזעני ואנטי אנושי המונע איחוד משפחות, ואני אומרת הפוך. החוק הזה הוא חוק חיוני שבא לעולם בגלל דם יהודי שנשפך על ידי מרצחים ארורים שנכנסו למדינת ישראל באמצעות נישואין. מאות מחבלים שקיבלו את מעמדם מכוח נישואים הם ההוכחה הניצחת לחשיבותו הביטחוני של החוק".

הכנסת אישרה את מינויו של ח"כ אלי אבידר לשר
ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה