הר חברון: החל פינוי שכונת הקרוונים באדוריים

כוחות הבטחון והמנהל האזרחי החלו לפנות 7 משפחות מביתן באדוריים שבהר חברון. הפינוי מתבצע בשקט והתושבים המומים וכואבים. "נעשה כאן מחטף, אנחנו לא אנשים אלימ...

הר חברון: החל פינוי שכונת הקרוונים באדוריים

כוחות הבטחון והמנהל האזרחי החלו לפנות 7 משפחות מביתן באדוריים שבהר חברון.

הפינוי מתבצע בשקט והתושבים המומים וכואבים. "נעשה כאן מחטף, אנחנו לא אנשים אלימים, אבל מה שנעשה כאן הוא מחטף של ממשלת ישראל ובמיוחד של שר הבטחון"

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי שנוכח ביישוב מאז שעות הבוקר המוקדמות אומר כי מדובר בבוקר עצוב להתיישבות "חבל מאוד שהמנהל האזרחי ומשרד הבטחון עושים מאמצים אדירים כדי לפנות 7 קרוונים ממקום שהוא אדמות מדינה לחלוטין, בעוד שבקו אווירי של כמה מטרים מאתנו הפלסטינים בונים ובונים בשטחי C ללא הפרעה ובכל יום נוגסים עוד ועוד משטחי ארץ ישראל. בוקר עצוב להתיישבות, בוקר עצוב לעם ישראל".

בציונות הדתית הגיבו לפינוי המשפחות באדוריים: "בנט ושקד שהבטיחו ממשלה עם 10 מעלות ימינה מוכיחים שוב הבוקר שהם השטיח האדום לתומכי הטרור והשמאל בממשלה. אחרי הקפאת הפינוי בחאן אל אחמר והתקפלות בפני מנסור עבאס עם הקפאת ההריסות בנגב, הם שועטים הבוקר לפינוי משפחות יהודיות ביישוב שמיועד להסדרה".

עוד הוסיפו: "כאשר בימים אלו מקודמת הצעת מחליטים להסדרת ישובים לא חוקיים בנגב ומנגד ולמרות ההתחייבויות לא מוסדר אף ישוב יהודי ברור כי אצל בנט ושקד יש דין אחד לתומכי הטרור ויש דין אחד ליהודים. בושה".

יו"ר סיעת הציונות הדתית חה"כ אורית סטרוק: "‏7 משפחות יהודיות באדוריים ישארו עוד מעט ללא קורת גג. הכלים הכבדים של ממשלת אלקין שקד ובנט כבר נערכים בפתח הישוב לביצוע הפינוי. אדמות מדינה, ישוב שמיועד להסדרה. הכי קל להימנע מפינוי. מסביב מאות מבנים פלסטינים בלתי חוקיים, בהם לא נוגעים. 10 מעלות ימינה?".

המג''בניקים נערכים לפינויהמג''בניקים נערכים לפינוי
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל
כוכבי ים מסוג גרגירנים נצפו בשמורת האלמוגים • גלריה
בני ברק: הוקם צוות חירום לטיפול בחשד לליקוי מבנים