גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'

בישיבת הסיעה השבועית תקף גנץ את הקואליציה העתידית ואף את מחליפו המסתמן, חבר הכנסת גלנט

גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'

שר הביטחון ויו"ר 'המחנה הממלכתי', בני גנץ נאם היום (שני) בישיבת הסיעה השבועית ותקף את הקואליציה הנכנסת.

"באופוזיציה נהוג לדבר על הגְּזֵרוֹת שמביאה איתה ממשלה חדשה – הפעם נראה שזו קואליציית הגְּזִירוֹת. חותכים מכאן, ומדביקים שם – ויוצרים כאוס משילותי. כדי שאבי מעוז, חבר הכנסת הגזען ביותר שידענו, יקבל נתח מחינוך ילדינו – גוזרים ממשרד החינוך את התוכניות החיצוניות ומדביקים במשרד ראש הממשלה.

אם נרצה לצאת להפגין נגד הפגיעה האנושה בילדינו, נגלה שפקודת המשטרה החדשה שנרקמת לצרכיו של תלמידו של כהנא – איתמר בן גביר, תאפשר לו שליטה איזו הפגנה לאשר ואיזו לא. כדי שבכל זאת תהיה הפגנה – נצטרך לעתור לבג"ץ, רק ששם מתכננים לשבץ שופטים כבקשתם של פוליטיקאים על ידי פוליטיזציית יתר של הוועדה לבחירת שופטים, וממילא – כל החלטה של השופטים תוכל להתבטל על ידי 61 חברי כנסת, על בסיס חוק ופסקת התגברות. את פסקת ההתגברות הם מביאים ברוב המינימלי וללא הסדרה של חוק יסוד החקיקה. את זה הם עושים בכדי שיוכלו להתגבר על חוק הגיוס ולקעקע ולהחמיר את חוסר השוויון בנטל במקום להציג ולקדם מתווה שירות חדש. בכך הם יפרקו את צבא העם, יפגעו אנושות בביטחון ובחיילנו".

גנץ הוסיף: "עם המציאות הזו יצטרכו להתמודד מפקדים ששרשרת הפיקוד שלהם וסמכויותיהם נקרעו מהם ועברו לפוליטיקאים שביקשו וקיבלו צבאות פרטיים: סמוטריץ' ימנה אלוף ותת אלוף בצבא על פי איך שהוא תופס את גודל כיפתם ולהט אמונתם כפי ששמעתי אותו אומר ערב הבחירות. הוא גם ישלוט במנהל האזרחי, תוך פירוק סמכויותיהם של שר הביטחון והרמטכ"ל. בן גביר יחליט על נהלי הפתיחה באש, יפקד על מג"ב איו"ש, ויפרק את פיקוד מרכז מיכולתו להילחם בטרור ולשמור על החוק והסדר באפקטיביות. צריך להבין - בכדי להשלים את 17 פלוגות מג"ב שילקחו מפיקוד המרכז למשטרת ישראל, יידרש גיוס של מעל 70 גדודי מילואים בשנה, כ-40 אלף מילואימניקים, שלצערי ספק אם יתייצבו במצב שבו צבא העם מתפורר, והעם נגזר לממלכת בן גביר, ממלכת סמוטריץ', וממלכת אבי מעוז. וכל זה – בכדי שאדם אחד יוכל לחמוק ממשפט אחד".

עוד הוסיף גנץ ואמר בישיבת הסיעה: "שואלים אותי, למה אני לא מצטרף לממשלה?

ואני שואל אתכם – איך אפשר להצטרף לממשלה כזו? מי יכול לסמוך על נתניהו כשהוא מאפשר החרבה של מערכת הביטחון, המשפט והחינוך בשל צרכיו המשפטיים".

כאן תקף גנץ את שר הביטחון המסתמן יואב גלנט ואמר: "כשר הביטחון, אני מבקש לומר למחליפי – אם תיקח את התפקיד כפי שהוא מוגש לך – המשימה שלך תהיה להפוך לקבלן הפירוק של מערכת הביטחון וצה"ל. במשמרת שלך – הפעלת הכוח תופקע מהרמטכ"ל לבן גביר, במשמרת שלך – חלילה יתפורר צבא העם. אתה תמצא את עצמך נושא את אות הקין הזה, ותאלץ לשאת באחריות לכאוס הביטחוני. אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'".

לסיום אמר: "אני מבקש לומר לאזרחי ישראל כולם – ההסכמים הקואליציוניים הנרקמים יפגעו בכולכם: מימין ומשמאל, דתיים וחילונים, יהודים, ערבים ודרוזים. הם יפגעו בביטחון של כולם, במערכת המשפט שמגנה על כולם. ואנחנו נפעל נגד הממשלה, ובעד כל אזרחי ישראל.

מול הגזירות והגזירות האלו, מול פירוק צה"ל, מול הפיכת המשטרה לפלנגה פוליטית, והקמת צבאות פרטיים, מול הפיכה במשרד החינוך והפקרת ילדינו לגזענים – אנחנו ניאבק".

אתמול פניתי לראשי מפלגות האופוזיציה המיועדת – וביחד ובשיתוף פעולה נקים פורום שירכז את המאבק מול הסכנה הזו למדינת ישראל כפי שהכרנו אותה. מי שציפה לפגוש נפולת של נמושות – ימצא את אזרחי ישראל ברחובות. לא נרד מהארץ – נרעיד אותה. וכשאזרחי ישראל יראו את תוצאות ממשלת הגְּזִירוֹת – יקרה אחד משניים: או שנתניהו יתן ברקס או שיגיע לתהום ויפול. אנחנו נשתמש בכל הכלים והסמכויות, ונפעל בכל האמצעים החוקיים, באופן דמוקרטי ונחוש למען המדינה שאנחנו כל כך אוהבים".

דברי שר הביטחון בני גנץ בישיבת הסיעה השבועית

צילום: ערוץ הכנסת

דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת