חופי אשדוד - כל הנתונים העדכניים

פתיחה מרשימה – סגול-כחול לחופי הזהב של אשדוד

חופי אשדוד - כל הנתונים העדכניים אשדוד עם הפנים לים

השבוע התבשרנו שזו השנה שישית ברציפות שכל 7 החופים המוכרזים באשדוד זכו בתו התקן הבינלאומי "דגל כחול"


השנה, פתיחת עונת הרחצה תהיה קצת שונה, ותכלול את תקן "התו הסגול".

למרות המערכת החורפית הקשה ביותר שפקדה את העיר אשדוד מזה 30 שנה, הצליח אגף החופים לשקם ולתקן את הנזקים ולהיות מוכנים לפתיחת עונת הרחצה,תוך עמידה בקריטריונים של הוועדה המייעצת.

 

זו השנה השישית ברציפות שבה כל 7 חופי אשדוד עומדים בכל התנאים שתו התקן הבינלאומי מגדיר לקבלת "דגל כחול". 

בכל שנה, אגף החופים בעיריית אשדוד משדרג את החופים למען ציבור המתרחצים ויוצר פרויקטים קהילתיים בנושא הסביבה הימית. בנוסף, בשנים האחרונות,חופי אשדוד מדורגים כבר 4 שנים ברציפות במקום הראשון במדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה, שמציג נתונים על ניקיון החופים. 

זו השנה השנייה ברציפות שהעיר אשדוד זוכה בציונים הגבוהים ביותר מבין כלל רשויות החוף בישראל.

 

אשדוד, מעריה היפות של ישראל, התברכה במשאב טבע מרהיב של ים כחול, הנושק לחולות זהובים ורצועת חוף המתפרסת לאורך של כ-10 ק"מ. על רצועת החוף המדהימה הזו ולאורך קו המים הצלולים, ממוקמים שבעה חופי רחצה יפהפיים ומשוכללים.כל שבעת החופים של אשדוד מתהדרים בתו התקן הבינלאומי "דגל כחול", המתחדש בכל שנה לאחר שעמדו בכל הפרמטרים. 

 

במהלך כל השנה, כולל בחודשי החורף, רצועות החוף המוכרזות והלא מוכרזות מתוחזקות ומטופלות על ידי עובדי אגף החופים בעיריית אשדוד. העבודה השנה הייתה מאומצת מאוד, שכן, החורף האחרון היה הסוער ביותר ב- 30 השנים האחרונות: נגרמו נזקים רבים ותהליך השיקום היה ארוך יותר. אך על אף כל זאת, אגף החופים הצליח לשקם ולהיערך לפתיחת החופים באופן המיטבי ביותר.

נוסף על כך, האגף מציג חופי רחצה מאובזרים ומצוידים בכל המתקנים המשוכללים ושומר על רצועת חוף נקייה כל השנה, גם באתרים שאינם חופי רחצה מוכרזים (מדד חוף נקי).

 

חופי הרחצה של אשדוד מציעים שירותי חוף ברמה אופטימאלית הכוללים: תחנות הצלה, שחלקן אף מצוידות באופנועי ים, מרפאת עזרה ראשונה, שירותים, מקלחות ומלתחות, ברזי מים, מתקני שעשועים לילדים, מתקני כושר, סככות צל וספסלים, הנגשה לנכים וחניית נכים. לכל החופים ישנה נגישות נוחה של תחבורה ציבורית, קווי מוניות, רכב פרטי וברוב המקומות קיימים אפילו מסלולי רכיבה על אופניים ומתקני עגינה לאופניים. הישגים אלה לא נעלמו מעיניה של העמותה הבינ"ל 'דגל כחול', המעניקה תו תקן בינלאומי לחופי רחצה בכל העולם, וגם השנה התכבדו להגיש למנהל אגף החופים בעיריית אשדוד את הדגל הכחול – לכל שבעת החופים כאמור.

 

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי" "שמחנו להתבשר השבוע על קבלת תו 'דגל כחול' לכל שבעת החופים בעירנו. המאמץ האינטנסיבי שאנו משקיעים לאורך כל השנה בחופי אשדוד, על מנת שיעמדו ברמות התקן הבינלאומיות, מהווה דוגמה למצוינות ולהגשמת היעדים של העירייה בכל מה שקשור לסל השירותים המוענק לתושב. הגאווה שלנו היא גם בהנגשת השירותים לכל האוכלוסיות בעיר ובכלל זה בחופי הים. השנה, פתיחת עונת הרחצה מלווה בהקפדה על כללי 'התו הסגול'. עובדי אגף החופים פועלים ביתר שאת על מנת לספק חוויית בילוי בחופים, לצד שמירה על הבריאות".

 

 

מנהל אגף חופים מר אריה תורג'מן : 

"דגל כחול הוענק לחופי אשדוד וזה מוכיח שהחופים שלנו עומדים בסטנדרט בינלאומי הכוללים קריטריונים מחמירים. עובדי אגף החופים בעבודה מאומצת מאוד מצליחים לשמר את הדגלים הכחולים ובכך לתת שירות מיטיבי לתושבי העיר הפוקדים לאורך כל השנה את חופי אשדוד".


 

שעות הפעילות בחופים – חודש מאי

 

עונת הרחצה תפתח ביום רביעי בתאריך 20.05.20 כ"ו באייר ותסתיים ב כ"ט בתשרי 17.10.20

7 חופי הרחצה המוכרזים, הנושאים את תו התקן הבינלאומי "דגל כחול".

שעות פעילות החופים :

לחודש מאי – 0700-1730


תו סגול 

▪ שמירה על מרחק 2 מטר.

▪ מקבצי מתרחצים – לא יותר מ 6 מטרים.

▪ השימוש במקלחות חיצוניות בלבד. אסור השימוש במלתחות במבנים סגורים.

▪ מותר להשתמש במתקני הספורט.

הרחצה מותרת רק בחופים המוכרזים בשעות פעילות תחנות ההצלה 

נא שמרו על ניקיון החוף

o נא הישמעו להנחיות \ הוראות המצילים ושאר בעלי התפקידים בחופים.

סוכת המציל
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב