"אחרי שהחרימה את יהודה ושומרון עברה להחרים את בני ברק"

חבר מועצת העיר בני ברק, יעקב וידר: "שרה לענייני תחבורה של צפון תל אביב והרשות הפלסטינית - אחרי שהחרימה את יהודה ושומרון עברה להחרים את בני ברק"

"אחרי שהחרימה את יהודה ושומרון עברה להחרים את בני ברק" בני ברק, אילוסטרציה

הודעתה של שרת התחבורה, מירב מיכאלי, כי במסגרת שינויי סדרי העדיפויות במשרדה, יאשר משרד התחבורה, לאחר שנים רבות, להפעיל קו תחבורה חדש מתחנת הרכבת בבני ברק לשכונות רמת החייל ועתידים בצפון תל אביב, עוררה כעס גדול בקרב תושבי בני ברק שממתינים שנים רבות לאישור משרד התחבורה להפעלת קווי תחבורה ישירים ונגישים משכונות המגורים בעיר לתחנת הרכבת שממוקמת בפאתי העיר.

תושבי בני ברק טוענים כי במשך שנים הם מודרים מהשימוש ברכבת ותחנת הרכבת בבני ברק שנמצאת בתוך תחום השיפוט העירונית כלל לא משמשת אותם מכיוון שהיא ממוקמת הרחק מהעיר עצמה, ובהעדר קווי תחבורה ישירים ויעילים אליה היא חסרת תועלת עבור תושבי העיר.

חבר מועצת העיר בני ברק, ויו"ר סיעת הליכוד, יעקב וידר, תקף בחריפות את שרת התחבורה מירב מיכאלי ואמר כי "במשרד התחבורה של מדינת ישראל יושבת שרה שמתנהלת כאילו הייתה השרה לענייני תחבורה של צפון תל אביב והרשות הפלסטינית - אחרי שהחרימה את יהודה ושומרון ועצרה בהם את פיתוח תשתיות התחבורה לשמחת הרשות הפלסטינית, עברה השרה להחרים את בני ברק".

וידר הוסיף כי "הדבר הראשון ששרת התחבורה אמורה הייתה לעשות בהקשר של תחנת הרכבת, הוא להנגיש אותה לתושבי העיר. בני ברק מונה למעלה מרבע מיליון תושבים, שרובם משתמשים אך ורק בתחבורה הציבורית וכך גם חלק גדול מהמגיעים אליה בתור היותה 'הבירה החרדית, אבל מבחינת השרה תושבי בני ברק שקופים".

הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע