סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה

ועדת הבריאות של המעצמה האסייתית הורתה על הצעד על רקע גל תחלואה חדש שפוקד את המדינה • הרשויות בבייג'ין חוששות כי הנסיגה ממדינות ה"אפס סובלנות", אשר החלה לאח

סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה אילוסטרציה

ועדת הבריאות של סין הורתה היום (ראשון) על צעד חריג, שבו היא מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מנגיף הקורונה, זאת על רקע גל התחלואה החדש שפוקד את המדינה. רק לאחרונה החלו במעצמה האסייתית על הקלות במדיניות ה"אפס סבלנות", עליה הקפידו בשלוש שנים האחרונות. כך דווח ב'ישראל היום'.

בהצהרה הודיעו כי "מידע רלוונטי לנגיף הקורונה יופץ באמצעות המרכז לפיקוח ומניעת מחלות", מבלי לפרט את הסיבה למהלך, אך בעיצומו של ערפול מכוון סביב הפרטים הנכונים באשר לתמונת המצב האמיתית של המגיפה.

במחוז המזרחי של ג'ג'יאנג, אזור בעל אוכלוסייה בעלת 65 מיליון תושבים, השלטונות מעריכים כי מספר החיובים נע כעת סביב המיליון איש ליום וכי המספר עלול להכפיל את עצמו במהלך הימים הקרובים.

הרשויות בבייג'ין חוששות כי הנסיגה ממדינות ה"אפס סובלנות" אשר החלה לאחרונה תגרום לעומסים בלתי אפשריים בבתי החולים במדינה כמו גם להתחדשות של ההפגנות נגד המשטר.

כזכור, המחאות בענקית האסייתית החלו כאשר שריפה גרמה למותם של עשרה אנשים בבניין מגורים בעיר אורומצ'י, בירת שינג'יאנג בסוף נובמבר. תושבי המקום טוענים כי הסגר שהאזור היה נתון בו בזמן התאונה מנע מן האנשים לצאת מהבניין הבוער, דבר שהרשויות המקומיות דחו בתוקף.

ההפגנות הפכו לקריאת תיגר על המשטר שלא נראה כמותה מזה עשרות שנים, דבר שהפך במהרה למבחן פוליטי עבור נשיאה של סין שי שינפינג שלאחרונה נבחר לכהונה נוספת כמנהיגה של הרפובליקה העממית.

נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית
פוטין: "הסיכון למלחמה גרעינית גדל - אין מה להסתיר"