סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

7 מתו לאחר קבלת חיסון • תקרית חמורה בוושינגטון • איטליה נכנסת לסגר כללי בשל התפרצות קורונה מחודשת • נשיא ארגנטינה נדבק בקורונה לאחר קבלת החיסון הרוסי

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו אילוסטרציה

בריטניה: שבעה מתו מקרישי דם לאחר קבלת חיסון אסטרהזניקה
שבעה בני אדם בבריטניה מתו מקרישי דם לאחר שקיבלו את החיסון של אסטרהזניקה נגד קורונה - כך הודיעה היום הסוכנות הרגולטורית לתרופות ומוצרי בריאות (ה-MHRA).

על פי ההודעה, מתוך 18 מיליון אנשים שחוסנו עד ה-24 במרץ, 30 סבלו מקרישי דם. החשש מהתופעה הוביל מדינות אחרות, כולל גרמניה, צרפת, הולנד וקנדה, להגביל את השימוש בחיסון רק לאנשים מבוגרים.

איראן: "מתנגדים להסרת הסנקציות בהדרגה"
איראן מקשיחה עמדות: משרד החוץ האיראני הודיע היום כי הוא מתנגד להסרת הסנקציות האמריקניות "צעד אחר צעד", וכי הוא דורש שארה"ב תסיר את הסנקציות במלואן - כך דווח בערוץ הממלכתי Press Tv. לטענת איראן, רק במצב שכל הסנקציות יבוטלו, היא תסכים לשוב למו"מ על הסכם הגרעין.

נשיא איראן, חסן רוחאני

כבר אתמול אמר גורם מהרפובליקה האסלאמית כי המו"מ על הסכם הגרעין לא יחודש עד שלא יוסרו הסנקציות האמריקניות. כעת, איראן דוחה גם כל אפשרות ביניים של הסרת העיצומים בהדרגה ומבטלת את ההצעות האמריקניות.

התחסן ונדבק: נשיא ארגנטינה נמצא חיובי לקורונה
נשיא ארגנטינה, אלברטו פרננדז, הודיע היום כי הוא נמצא חיובי לקורונה, וזאת אף על פי שמוקדם יותר השנה הוא קיבל את חיסון ה"ספוטניק 5" הרוסי.

פרננדז, שרק אתמול חגג יום הולדת 62, עדיין ממתין לאישור סופי של התוצאה, וסובל מחום קל. עם זאת, הוא מציין בציוץ בטוויטר כי הוא נמצא במצב טוב מבחינה פיזית, וכך גם מבחינת מצב הרוח.

איטליה נכנסה לסגר קורונה כללי
איטליה נכנסה היום לסגר מחמיר בן שלושה ימים, לאחר שהרשויות במדינה כשלו לעצור את התפשטות הגל השלישי של נגיף הקורונה במדינה והליך ההתחסנות הואט באופן משמעותי. כל אזורי המדינה מוגדרים כעט "אזורים אדומים", הדרגה הגבוה ביותר של הגבלות קורונה, כשביממה החולפת נרשמו במדינה יותר מ-20,000 נדברים חדשים ומעל 350 מתים כתוצאה מהנגיף.

בנוסף, חנויות לא חיוניות יסגרו ובתי קפה ומסעדות יורשו להגיש מזון במשלוחים בלבד. האפיפיור פרנציסקוס השני ימסור את דרשת חג הפסחא שלו מול מצלמות וכיכר ריקה בבירה רומא. לאחר החג, יוחזר מעמד "אזורים כתומים" לכמה אזורים במדינה. הרשויות באיטליה חוששות מהתפשטות נוספת של הנגיף במהלך החג.

איטליה
בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח