פרוש: "האופוזיציה לא תשתתף בדיוני הוועדות" • צפו

האופוזיציה בהודעה דרמטית: "לא נשתתף בדיונים האלו. אין לנו כל עניין בכך. אל תזמנו אותו לדיונים"

פרוש: "האופוזיציה לא תשתתף בדיוני הוועדות" • צפו

ח"כ מאיר פרוש הודיע בפתיחת הדיון הודעה בשם סיעות האופוזיציה על פרישת האופוזיציה מוועדות הכנסת.

"מתברר לנו" אמר פרוש, "שלממשלה אין שום כבוד לכנסת. האופוזיציה לא תשתתף בדיוני הוועדות. הרכב הוועדות מעוות לגמרי. ההרכב בוועדת לא משקף את יחסי הכוחות. אין איזון בין הקואליציה לאופוזיציה בוועדות החשובות, ביחס שקיים בכנסת בקואליציה שחברים בה 61 ח"כים לעומת 59 חברי אופוזיציה".

עוד טען כי: "בוועדת הכנסת חברים תשעה ח"כים מהקואליציה מול שישה לאופוזיציה. היום אתם מביאים לאישור הוועדה בפעם השישית בשבוע האחרון, הפעלת סעיף 98. בכך אתם דורסים כל דעה ששונה מדעתכם".

ח''כ פרוש קבע בהחלטיות: "אני מודיע, שמהיום לא נשתתף בדיונים האלו. אין לנו כל עניין בכך. אל תזמנו אותו לדיונים, ולא תיאלצו לגייס חברים".

פרוש ציין כי לצד מחאת חברי האופוזיציה תוגש התייחסות המחלקה המשפטית של הכנסת: "אני מבקש התייחסות של המחלקה המשפטית של הכנסת בכתב. הכנסת הפכה להיות חסרת משמעות. זה בולט במיוחד כאשר השרים לא מגיעים לכנסת, עקב חקיקת החוק הנורבגי המורחב".

ח''כ פרוש זעם על שימוש חריג בסעיף 98 של הממשלה. כלומר כאשר לפי תקנון הכנסת, ועדת הכנסת קובעת סדרי דיון שונים מהתקנון. בדרך כלל השימוש בסעיף מתרכז ב"מקרים אחרים יוצאים מן הכלל". אולם לדברי פרוש, הקואליציה חורגת מהשימוש הנכון בסעיף זה.

"אתם מפעילים את סעיף 98 בסיטונאות, גם לחוקים חסרי כל דחיפות". אמר פרוש והוסיף: "הקואליציה רומסת את האופוזיציה. מבחינתנו, אתה יכול לקיים את הישיבות אצלך בבית, לא נתנגד. בעניינו, זה כישלון של הייעוץ המשפטי של הכנסת שלא הניף דגל אדום שימנע את המצב. אם הייעוץ המשפטי לא ימנע את המצב, גם הוא יישא באחריות".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד אמר: "משכנו את רוב ההסתייגויות לשני הצעות החוק. השארנו מס' מצומצם של 120 הסתייגויות לכל הצע"ח שזמנם הכולל הוא כ-10 דקות לכל ח"כ. הדיון בחוק הדיינים יארך כ-10 שעות וחוק יסוד הממשלה, כ-11 שעות. צריך לתת לאופוזיציה להתבטא. אתם לא יכולים למנוע מאיתנו לדבר על חוקים שמשנים סדרי עולם בכנסת".

בתום דבריהם, חברי הכנסת פרוש וקרעי יצאו מהדיון. ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו) השיב ואמר, בדמוקרטיה יש מקום לאופוזיציה אולם לא להטרלה. מי שחושב שניתן להטריל את הקואליציה, הוא יפגוש קואליציה לוחמנית. צריך וניתן להגיע איתם להסכמות. אם שומעים מהם רק קללות והשמצות, היא תבין שלא נאפשר את זה.

פרוש: "האופוזיציה לא תשתתף בדיוני הוועדות"

ערוץ הכנסת

יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"
בן גביר מקדם: חוק עונש מוות למחבלים
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"